Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 15.12.2012 12:51:22

Kynologický klub Hodonín ZKO č. 203  Oficiální stránky klubu

Přihláška do klubu

Kynologický klub byl založen 24.11.1946 v restauraci Slavie, nadšenými pejskaři.
Dodnes fungujeme jako Základní kynologická organizace Českého kynologického svazu pod číslem 203.

První návštěva kynologického klubu je nezávazná, je však lépe domluvit si termín raději předem e-mailem nebo telefonicky.
Kynologický klub můžete začít navštěvovat již s čtyřměsíčním štěnětem. Musí mít ale splněné očkování (psinka, parvoviróza a vzteklina). Při první návštěvě je nutné předložit řádně vyplněný očkovací průkaz.
Výchova začíná zvykáním si na psy, cizí prostředí a přítomnost neznámých osob.Začátky poslušnosti jsou vedeny spíše hrou, při které se štěně nenásilně učí přivolání, chůzi na vodítku a později i odložení.
Horní věková hranice pro výcvik psa neexistuje. Jsou případy, kdy majitel psa zdědil, nebo si ho osvojil z útulku, a proto přistoupí k jeho výcviku později. Také v tomto případě bývá úspěšnost poměrně vysoká, pokud je výcvik veden správným směrem.

Po zvládnutí základního výcviku pejska, je možné dle vašeho zájmu pokračovat přípravou např. na zkoušky, nebo můžete s pejskem začít běhat agility, případně začít s výcvikem záchranářským u kterého je podmínkou základní výcvik.

Pomůcky pro výcvik:
  pevné vodítko (ne samonavíjecí !!), jednořadý řetízkový stahovací obojek (u malých štěňat kožený nebo látkový) a náhubek. Dále hračka na přetahování a hraní si s pejskem (balónek na šňůrce, uzel,...). A pamlsky v dostatečném množství(dietní párek, tvrdý sýr,...).